10 українських текстів про шрифти

Yevgen Sadko
2 min readApr 25, 2022

--

1. Навіщо українцям шрифт Рутенія?

Рутенія — найвідоміший український шрифт, справжній бренд. Ця стаття Євгена Садка про те, що можна робити з унікальним шрифтом Василя Чебаника, а також про те, чого робити не можна чи не варто.

2. Поетика українського шрифту та графічний образ Худпрому: 100 років пошуку

Стаття Олексія Чекаля про графічний стиль та шрифт до сторіччя Харківської Державної Академії Дизайну і Мистецтв

3. Українські шрифти від Майдану до сьогодні

Стаття від Олени Рудої та Євгена Садка про українських шрифтових дизайнерів, які створюють шрифти на замовлення, для продажу й оренди, від Майдану 2014 року до сьогодні.

4. Десять якостей шрифтів та їх застосування у дизайні

Українська версія статті Євгена Садка для блогу Depositphotos із лінками на кожну шрифтову особливість. Текст буде корисним для тих, хто займається айдентикою, веб-дизайном, ілюстрацією.

5. Перший шрифт для колонії на Марсі

Розповідь Євгена Садка про те, як, Rentafont випустив перший мультиглобальний шрифт. Шрифт Mars Type повинен стати для Марса тим самим, чим був Gill Sans для Англії або Helvetica для всієї Землі.

6. Про шрифти створені жінками

Матеріал Євгена Садка про шрифти, створені жінками. Ми подивилися на роботи шрифтових дизайнерок щоб зрозуміти їх відмінності від шрифтів, створених чоловіками. Знайшли несподівану різницю в комерційній успішності!

7. Як шрифти передають характер українських політиків

Стаття Євгена Садка про те, як типографічні засоби в агітації кандидатів у президенти України, пов'язані з їх політичною орієнтацією. Тоді у 2019 році вибори виграв Володимир Зеленський зі шрифтом Гельветика.

8. Як зробити 1000 гривень без піратських шрифтів

Стаття Євгена Садка про піратські шрифти на сучасних українських грошах та про легальні українські шрифти для дизайну гривень.

9. Кирилиця та латинка в українській мові

Дослідження Євгена Садка про українську кирилицю методом аналізу частотних словників корпусу української мови. Стане у пригоді дизайнерам, які створюють нові шрифти або роблять кирилізацію існуючих шрифтів.

10. Літеропад: краса української кирилиці

Текст Олени Козар про дизайнерський челендж під назвою #літеропад. Його мета — популяризація робіт українських майстрів-шрифтовиків минулих років із колекції Шрифтові Знадібки (історичні).

Бонусний текст: Переходите на українську мову — не забудьте про шрифти. Як розпізнати і чим замінити російські продукти

--

--

Yevgen Sadko
Yevgen Sadko

Written by Yevgen Sadko

I have a dream that one day, font designers will be able to join hands with font users as sisters and brothers.

No responses yet